Haber

Tekirdağ merkezli PKK operasyonunda 24 zanlı

TEKİRDAĞ MERKEZDEKİ PKK OPERASYONUNDA 24 zanlı adliyede

TEKİRDAĞ’da 5 ilde PKK/KCK’ya karşı örgütlenen örgütün elebaşlarından Duran Kalkan’ın koruması olan teröristin de aralarında bulunduğu 24 zanlı adliyeye sevk edildi.

Terör örgütü PKK/KCK’nın Tekirdağ’daki hareket ve faaliyetlerinin deşifre edilerek önlenmesine yönelik çalışmada, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne alternatif olarak oluşturulan Halkların Demokratik Kongresi (HDK) bünyesinde faaliyet gösteren zanlı gruplar… örgüt lideri Abdullah Öcalan’ın talimatıyla toplandı. azimli. ‘Trakya HDK 2. Dalga’ adı verilen operasyonda Tekirdağ’da 11, Çanakkale’de 5, İstanbul’da 2, Edirne’de 1 ve Kırklareli’de 1 olmak üzere 20 zanlı yakalanarak gözaltına alındı.

SEÇİMDE BOOSTER’I GÖRÜRKEN YAKALANDI

Tekirdağ’a geldiği belirlenen PKK/KCK terör örgütü mensubu 4 kişi de yakalanarak gözaltına alındı. Zanlılardan birinin PKK/KCK liderlerinden ‘Abbas’ kod adlı Duran Kalkan’ın yakın koruması olduğu ve Yeşil Sol Parti’nin Tekirdağ Ebru Naim Fen Lisesi’ndeki okulunu gözetlediği sırada yakalandığı bildirildi. 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde.

24 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu