Haber

Milli Savunma Bakanlığı, kuvvet komutanlıklarından hac başvurusunda bulunmalarını istedi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Çalışma Genel Müdürlüğü, 28 Mayıs’ta kuvvet komutanlıklarına ‘hac’ ibaresiyle bir yazı gönderdi. Yazıda, Suudi Arabistan Krallığı’nın 2023 hac ziyareti için bakanlık çalışanları ve eşlerine sınırlı sayıda kontenjan ayırdığı belirtilirken, gitmek isteyenlerin isimlerini bildirmeleri istendi. Kuvvet komutanlıkları da yazıyı kurum içinde paylaştı.

Cumhuriyet gazetesinden Sefa Uyar’ın haberine göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Daire Başkanlığı, konuyu 1 Haziran’da ‘Hac Başvurusu’ başlığıyla kuruma duyurdu. Bakanlığın kotaya ilişkin yazısının hatırlatıldığı yazıda, bu kapsamda şehit ve gazi ailelerine öncelik verileceği belirtildi. Hacca gitmek isteyen işçinin kimliğinin yazılı olarak ana alt birim komutanlıklarına iletilmesi istendi. Sözün süreci 2 Haziran prestijiyle tamamlandı.

RABİT GİBİ

Emekli komutanlar, daha önce benzer bir uygulamaya rastlanmadığını ve isteyen herkesin bireysel olarak hacca gidebileceğini söyleyerek, kuvvet komutanlıklarındaki bu uygulamanın “doğal olmadığına” işaret etti.

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, 1993’te öldürülen Uğur Mumcu’nun anlattığı Suudi Arabistan merkezli Rabita örgütünü hatırlatarak, “Rabita’nın 1970’lerde, 1980’lerde yaptığını şimdi çok farklı bir üslupla yapıyorlar. Bu bir propaganda faaliyetidir” dedi. (KAYNAK)

pirazizhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu