Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde terör saldırısı kınandı

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde, İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısı kınandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi kasım ayı birinci olağan toplantısı Fuar Kültürpark Alanı’ndaki meclis salonunda Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer başkanlığında yapıldı.

Soyer, yaptığı konuşmada dün İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının herkesi derinden yaraladığını söyledi.

Acının çok büyük olduğunu belirten Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri yek vücut PKK, PYD/ YPG, FETÖ terör örgütlerine, ismini bilmediklerimize hepsine lanet ediyoruz. Vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımızın da bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz.” dedi.

Belediyesi Meclisi AK Parti Küme Başkanvekili Özgür Hızal da 40 yıllık süreç boyunca terör ve terör örgütleriyle çabanın devam ettiğini belirterek, “Biz biliyoruz ki devletimizin gücü, milletimizin feraseti artık bu noktada hiç kimsenin ama hiç kimsenin ülkemize terör ve terör örgütleri eliyle ayar verebilme yetenekleri kalmadı. Tüm terör örgütlerini ve terörizmi kınıyoruz.” sözünü kullandı.

CHP Küme Başkanvekili Murat Aydın, terörün çıkmaz bir yol olduğunu kaydetti.

MHP Küme Başkanvekili Selahattin Şahin, bu akının büyük Türk milletinin birliğine ve beraberliğine kastetmek maksatlı yapıldığını söyledi.

ÂLÂ Parti Küme Başkanvekili Kemal Sevinç ise terörün her türlüsünü şiddetle kınadıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu