Haber

İSTANBUL-TAKSİ Şoförleri haksızlığa uğradığını iddia ederek harekete geçti

Son dönemde yapılan uygulamalardan dolayı haksızlığa uğradıklarını öne süren taksiciler, taksilerle konvoy oluşturarak harekete geçti. Taksiciler, Şişli’de görüştükten sonra hem zam talebiyle hem de uğradıkları haksızlıkları dile getirerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne gitti.

Şişli’de saat 00.00’da toplanan yaklaşık 200 taksici oluşturdukları konvoyla Mecidiyeköy’den Fatih’teki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünden ayrıldı. Taksimetre fiyatlarına zam yapılmasını isteyen taksiciler, geçtiğimiz günlerde haksızlığa uğradığını öne sürerek belediye binası önünde eylem yaptı.

‘ARAÇ YOLCU OLDUĞUNDA BİLE TAKSİM YİNE BAĞLANDI’

Son dönemde taksicilerin çok fazla haksızlığa uğradığını belirten taksici Ufuk Çarpar, taksilerin minibüs ve halk otobüslerinden daha ucuz olduğunu söyledi. Aracının haksız yere bağlandığını belirten Çarpar, “Beyazıt Meydanı’ndan Göztepe’ye yolcu alıyorum. Tiyatro Caddesi’nden sağa dönerken 8. araç olarak beklemeye alınıyor. Arabamda yolcu var. Göztepe’ye gidiyor, ‘Yolcudan in’ diyor, neden, indiriyorum, ‘Bir sorun var. Taksi sınırlı bir minibüsten daha ucuzdur. Taksi halk otobüsünden daha ucuz.”

‘ARAÇLARIMIZ BAĞLANTILIDIR’

Belediyenin taksiciler ile vatandaşları karşı karşıya getirdiğini öne süren taksici İsmet Sarı, “Tiplerini beğenmediğimiz için müşteri almayınca şantaj yiyeceğiz, arabalarımız bağlanıyor. .Bizim de özel ihtiyacımız var.Ne sağa çekip yemek yiyebiliyoruz,diğer ihtiyaçlarımızı göremiyoruz.Ama binmediğimiz yolcular konusunda.İmamoğlu bey ‘Ortada 153 şikayet edin’ diyor. Neler oluyor fotoğraf çekiliyor ertesi gün belediye Esenler’den arıyor ‘1 hafta ruhsatı askıya aldık’ diyorlar böyle saçmalık olur mu bunları getirenler genel başkan Ekrem İmamoğlu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi” dedi.

Yoğun güvenlik önlemleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne gelen taksiciler, yaptıkları açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu