Haber

Fransız milletvekillerinden skandal röportaj! Terör örgütü PKK/YPG’nin liderlerini ağırladılar

terör örgütü pkk ypgVerdiği destekle tanınan Fransa , bir kez daha skandala neden oldu. Geçen ay terör örgütü PKK/ ypgÜyelerinin Fransız Senatosu’nda ağırlanarak konuşmalarında şeref madalyası almalarının yankıları sürerken, Fransız milletvekilleri böyle bir olayla yeniden gündemde.

FRANSIZ AVUKATININ SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

İktidardaki Rönesans Partisi’nin milletvekilleri, PKK/YPG elebaşlarını ağırladı. Fransız Milletvekili Sarah Tanzilli, skandal görüşmeye ait fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, teröristlerle görüşmeye ilişkin bilgi verdi.

BÜYÜKELÇİ BAKANLIĞA DAVETLİ OLDU

Mart ayında Fransa Senatosu’nda PKK/YPG’liler ağırlanmış ve teröristlere sözde şeref madalyaları takdim edilmişti. Olayın ardından Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı ve skandal olay kınandı.

ALMANYA’DA HAREKETE HAZIRLIK

Öte yandan Almanya’da da faaliyet gösteren terör örgütü, 15 Nisan’da Düsseldorf’ta geniş çaplı bir eylem düzenlemeye hazırlanıyor. Avrupa’daki tüm PKK derneklerine eyleme katılma çağrısı yapıldı. Terör örgütü destekçileri geçtiğimiz ay Almanya’nın çeşitli şehirlerindeki Türk Konsoloslukları önünde eylemler düzenlemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu