Haber

Türkiye’de Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası Başlıyor

Türkiye2019 yılında ilk kez düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nın dördüncüsü, 9-10 Eylül 2023 tarihlerinde 10:00-18:00 saatleri arasında Yenikapı – İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Electric Hybrid Cars Magazine, ABB, Castrol, Citroën, E-Garaj, EniSolar, G-Charge, Honda, Hongqi, KIA, Lexus, Lixhium, Lumhouse, MG, Renault, Suzuki tarafından düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nda Skywell, Sharz, Toyota, Voyah ve Wallbox gibi markaların elektrikli ve hibrit modelleri de test edilebilecek.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da otomotiv, teknoloji, finans ve mobilite markalarının desteklediği etkinlikte, ülkemizde pazara sunulan modellerden, Türkiye’de henüz yollara çıkmamış modellere kadar birbirinden özel elektrikli ve hibrit araçlar yer alacak. Aynı zamanda üniversitelerin ve girişimcilerin katılımıyla yerel projeler de misafirlerin beğenisine sunuluyor.

Etkinlik kapsamında otomobil ve teknoloji tutkunları, bir hafta sonu boyunca elektrikli araçları pistlerde deneyimleme şansı yakalıyor. Ayrıca ziyaretçiler drone yarışları, otonom araç parkuru, elektrikli karavan çalışmaları, elektrikli deniz araçları ve güneş enerjili şarj üniteleri gibi pek çok farklı çalışmayı da yakından izleme şansına sahip oluyor. Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası kapsamındaki tüm etkinlikler halka açık ve ücretsizdir.

Katılımcılar etkinlik alanından veya elektriksurushaftasi.com adresinden kayıt yaptırabileceklerdir.

Kaynak: Carmedya.com / Teknoloji

haber-gumushacikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu