Teknoloji

Lenovo vazgeçiyor: Oyun telefonu markası Legion emekli oluyor

Bir Android Kurumu haberine göre Lenovo, Legion oyun telefonu işine son verildiğini onayladı.Teknoloji devinin Legion’u sonlandırma kararıyla ilgili daha önce de söylentiler dolaşıyordu ve bu söylentiler, şirketin çalışanı olduğu söylenen birisi tarafından geçtiğimiz hafta sosyal medyada yapılan bir yorumda ortaya çıkmıştı.

Bu yorum, Lenovo’nun oyun telefonu işine tamamen son vermeye karar verdiğini gösteriyordu. İddiayla ilgili olarak şirkete ulaşıldığında, bir Lenovo sözcüsü Android Authority’ye iddianın gerçekten doğru olmadığını söyledi.

Sözcü kararla ilgili şunları söyledi: Lenovo, daha geniş bir iş dönüşümünün ve oyun portföyünün konsolidasyonunun bir parçası olarak Android tabanlı Legion mobil oyun telefonlarını sonlandırıyor. Oyun cihazları ve çözümlerinde bir lider olarak Lenovo, küresel oyun topluluğuna en fazla değeri getirebileceği yere odaklanırken, oyun kategorisini form faktörlerinde ilerletmeye kararlıdır.

Lenovo, Razer Razer Telefonsen, ASUS ROG Telefonnubia’lı sen Kızıl Büyüben ve Xiaomi Siyah köpek balığı Legion adı altında oyun telefonu üreterek diğer modellerin yarışmasına katılmıştır. Şimdi, yaklaşık üç yıl sonra, Lenovo’nun Legion’dan vazgeçtiğini görüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu