Haber

ESMEK Çifteler Eğitim Merkezi’nde Çocuklara Yönelik Planetaryum Etkinliği

Eskişehir Sanat Mesleki Eğitim Kursları (ESMEK) Çifteler Eğitim Merkezi’nde çocuklar için kurulan Planetaryum çadırıyla çocuklar uzay yolculuğuna çıktı. Etkinlikle eğlenceli ve farklı bir deneyim yaşayan çocuklar, astronomi bilimi hakkında değerli bilgiler edindiler.

2020 yılında hizmete açılan Eskişehir Sanat Mesleki Eğitim Kursları (ESMEK) Çifteler Eğitim Merkezi, ilçede her yaştan bireye yönelik eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çifteler Otobüs Terminali Hizmet Binası’nda faaliyet gösteren merkezde çocuklara yönelik özel bir etkinlik daha düzenlendi.

Merkezde kurulan Planetaryum çadırı ile çocuklara unutulmaz bir deneyim yaşatıldı. Çocuklar uzay ve astronomi bilimi kapsamında hazırlanan hem eğitici hem de eğlenceli filmleri izledi. Çocuklar planetaryum çadırıyla adeta uzay yolculuğuna çıkıyormuş gibi eğlenirken, etkinliği çok sevdiklerini ve uzayla ilgili yeni bilgiler öğrendiklerini belirttiler.

Planetaryum çadırının kurulmasındaki amacın çocuklara uzay bilimini ve astronomi bilimini sevdirmek olduğunu belirten yetkililer, “180 derecelik bir küre içerisinde karanlık bir ortamda 360 derecelik bir görüntü oluşturuyoruz. Çocuklar bu bilimi inceleme fırsatı buluyor. Siyah bir gökyüzünde güneşin etrafında dönen 8 gezegen. Çocuklar birçok bilgiyi öğrenme fırsatı buluyor. Buradaki amacımız çocuklarımıza astronomi bilimini sevdirmek.”

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu