Haber

Akşener: Kadın milletvekili seçtirme konusunda başarısız oldum

ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, İzmir’de Girişimci İş Kadınları Federasyonu (GİFED) üyeleri ile bir araya geldi.

İYİ Parti’nin 2017 yılında kurulduğunu, yeni bir parti olmalarına karşın birinci seçimden sonra devletten 37 milyon lira aldıklarını hatırlatan Akşener, “Bu bir mucizedir, bunu başardık. Başarmamıza vesile olan seçmenimiz ve arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Türkiye’nin en iyi ‘siyasi baş avcısı’ olduğunu savunan Akşener, “Bütün bunlar başarı öyküsü ama çok başarısız olduğum bir yer var. Ben kadın konusunda başarısız oldum. Kadın seçtirme konusunda başarısız oldum. Yüzde 25 kadın kotamız var. Bütün birimlerimizde yüzde 25 kadın kotasına uyuldu ama milletvekilliği konusunda maalesef başarısız oldum. Bunu bu defa çözeceğiz. Biz öğrenen bir organizasyonuz. Örneğin Uşak’ta genç bir bayanı aday gösterdik birinci sırada. ‘Ben dururken onu nasıl aday gösterirsin’ diyen erkekler bir dayanışma gösterdiler. Kız gitti” ifadelerini kullandı.

Akşener, ilk kez siyasete atılan kadınlar için finansal kaynak ayrılmasından yana olduklarını söyledi.

İş kadınlarının yaşadıkları problemleri konuşmak üzere toplandıklarını vurgulayan Akşener, “Bu davetin bizim için çok değerli olduğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bayan ilerlerken çok tuhaf bir zihniyetle karşı karşıya olduğumuzu bilmenizde yarar var. Türkiye’nin ayrışma noktalarının çok öne çıktığı, farklılıkların çok çizildiği, buna karşılık müştereklerin unutulduğu bir dünya tertibinde yaşıyoruz” tabirlerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu